Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

FAQ

Pytania najczęściej zadawane przez klientów:

1) Czy henna i inne farby roślinne niszczą włosy?

Wręcz przeciwnie - henna nie szkodzi włosom jak farby chemiczne. Henna nie tylko barwi włosy, ale też poprawia ich kondycję. Sprawia, że stają się lśniące i jedwabiście gładkie.

2) Jaki kolor można uzyskać dzięki farbom ziołowym?

Końcowy efekt farbowania zależny przede wszystkim od koloru wyjściowego włosów. Czysta henna (Lawsonia intermis) farbuje włosy na ciepły rudy odcień, zależnie od koloru wyjściowego włosów. Dzięki mieszańce henny z innymi ziołami (amlą, indygo, bhringraj, jatrophą i nie tylko) można uzyskać szeroki wybór ciepłych i zimnych brązów, czerwieni, a nawet czerni. Oczywiście efekt końcowy zależy od wyjściowego koloru włosów. Za pomocą henny i innych farb ziołowych nie można rozjaśnić włosów.

3) Czy henna farbuje włosy trwale?

Farbowanie henną jest równie trwałe jak farba chemiczną. Barwnik zawarty w liściach henny (lawson) trwale wiąże się z keratyną włosa. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom może głęboko penetrować trzon włosa. Odpowiednie przygotowanie mieszanki do farbowania zapewnia trwały efekt koloryzacji. Niektóre mieszanki ziołowe np. farby Khadi wystarczy zalać wodą o odpowiedniej temperaturze. Czystą hennę można rozrobić z wodą lub z sokiem z cytryny (lawson mocniej się uaktywnia po zmieszaniu z płynem o kwaśnym odczynie). Z indygo postępujemy zupełnie inaczej. Indygo wymaga zasadowego odczynu, więc nie dodajemy żadnego kwaśnego dodatku w postaci amli czy soku z cytryny. Należy pamiętać, że indygo nakładamy na włosy tuż po sporządzeniu mieszanki. Po farbowaniu henną zaleca się umyć włosy samą wodą, a dopiero po 24 h od farbowania zastosować szampon. Dzięki prawidłowemu przygotowaniu mieszanki roślinnej efekt koloryzacji będzie znacznie trwalszy i zgodny z zamierzeniami.

4) Czy po farbowaniu chemicznym można koloryzować włosy henną?

Tak, nie ma przeciwwskazań. Henna odżywi włosy zniszczone farbami chemicznymi. Dobrze jest poczekać, aż farba chemiczna choć trochę się wypłucze, gdyż wówczas henna lepiej zwiąże się z włosem i efekt będzie taki, jak oczekujemy. Zalecana przerwa to ok. 3-4 tyg.

5) Czy można farbować włosy chemicznie po hennie?

Tak, tylko w tym wypadku należy poczekać aż farba roślinna wypłucze się nieco z włosów (może to trwać nawet do 2 miesięcy). Przed użyciem farby z chemicznymi składnikami należy wykonać próbne farbowanie na kosmyku włosów i ocenić efekty.

6) Czy henna oblepia i obciąża włosy?

Henna dobrej jakości nie oblepia ani nie obciąża włosów. Gdy jest bardzo drobno zmielona, łatwo się ją aplikuje, a następnie zmywa po procesie koloryzacji. Henna dobrej jakości działa jak naturalna odżywka koloryzująca, odżywia i dodaje włosom blasku.

7) Czy henna w paście jest naturalną farba ziołową?

Dostępne na rynku henny w formie pasty zawierają chemiczne dodatki koloryzujące oraz niewielki procent henny naturalnej. Najlepiej stosować hennę w 100% naturalną, która składa się tylko i wyłącznie ze sproszkowanych ziół. W miarę możliwości dobrze jest stosować farby ziołowe opatrzone certyfikatem.

8) Jak uzyskać brązy o zimnym odcieniu?

Można skorzystać z gotowych mieszanek farb ziołowych (taki efekt daje np. Ciemny Brąz i Orzechowy Brąz Khadi) lub sporządzić samemu taka mieszankę, np. z henny, indygo oraz amli.

9) Jak uzyskać brązy o ciepłym odcieniu?

Aby uzyskać brązy o ciepłym odcieniu, łączy się przykładowo hennę z indygo. Można też skorzystać z gotowych mieszanek ziołowych np. Naturalnej Henny Jasny Brąz Khadi.

10) Jak oziębić czystą hennę?

Dodać sproszkowaną amlę. Dzięki temu kolor ulegnie oziębieniu i będzie ciemniejszy.

11) Czy henna i inne mieszanki ziołowe mogą wysuszać włosy?

Henna zawiera pewną ilość tanin, które mają działanie wysuszające i ściągające. Gdy jest często stosowana, może przesuszać włosy, ale gdy używamy jej rzadko, nie powinno być takiego problemu. Przesuszeniu włosów można zaradzić, stosując kilka dni po hennowaniu naturalne olejowe odżywki. Przykładowo Olejek Amla nie tylko nawilży, ale też utrwali efekt farbowania henną. Można zastosować również inne naturalne oleje np. kokosowy lub migdałowy. Z wysuszającego efektu farbowania henną będą zadowoleni właściciele włosów przetłuszczających się.

12) Czy jeśli rozrobię hennę z gorącą wodą efekt koloryzacji będzie bardziej intensywny?

Tak, pod wpływem gorącej wody efekt koloryzacji jest bardziej intensywny, lecz temperatura nie może przekroczyć 80 st. Celsjusza! Nie można rozrabiać henny z wrzącą wodą! Wrząca woda osłabia działanie czystego lawsonu i przez to efekt koloryzacji będzie pomarańczowy, a nie miedzano-czerwony. Dla uzyskania bardziej intensywnego koloru zaleca się dłuższe trzymanie masy z henny na włosach.

13) Czy farbą ziołową uzyskam blond?

Prawdziwie naturalne farby nie rozjaśniają włosów, gdyż nie zawierają syntetycznych rozjaśniaczy. Osoby o blond włosach mogą sięgać po Cassię (zwaną też Senną), która na jasnych włosach daje ciepły, złocisty poblask, lecz nie ma typowego działania koloryzującego, a przede wszystkim pielęgnacyjne. Efekt ozłocenia koloru udaje się uzyskać niektórym osobom o ciemniejszych włosach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 69 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-10-25
TOWAR ZGODNY Z ZAMÓWIENIEM, DOBRZE ZAPAKOWANY, SZYBKA WYSYŁKA, POLECAM
2024-10-15
Rewelacyjna strona, błyskawiczna przesyłka, zamówione produkty bardzo dobrej jakości.
pixel